O nás

Náš spolek se věnuje sociálně aktivizačním službám v prostorách Domu pro seniory (DPS) v Mikulášovicích.

Poslání:
Posláním sociálně aktivizačních služeb pro seniory a osob se zdravotním postižením je podpora individuálních schopností a možností jedince s ohledem na jeho další možnosti uplatnění ve společnosti.

Cíle poskytované služby:

a)      poskytovat nové dovednosti a zkušeností uplatnitelné v osobním životě
b)      zmírnit bariéry v přístupu k informacím
c)      rozšiřovat možnosti trávení volného času, navazování kontaktů k vytváření nových přátelství
d)      hlavním cílem činnosti je zajištění důstojného života

Specifickými cíli činnosti Spolku Kolem dokola jsou zejména:

a)      provozování Spolku Kolem dokola jako prostoru vzájemného setkávání seniorů a osob se zdravotním postižením
b)      pobyt seniorů a osob se zdravotním postižením v přirozeném prostředí
c)      udržení vzájemného vztahu s okolím a rodinou
d)      pravidelný návrat do vlastního domácího prostředí
e)      podpora rozvoje nebo alespoň zachování stávající soběstačnosti klienta
f)       zachování a rozšíření životních návyků
g)      zajišťování možnosti společenského vyžití, kontaktů
h)      zajištění a podpora sportovních, kulturních a vzdělávacích akcí
i)        spolupráce s obdobnými institucemi, sdruženími a spolky
j)        rozšířit nabídku aktivizačních činností pro seniory a osoby se zdravotním postižením s možností uplatnění jejich vlastních dovedností a bohatých zkušeností
k)      vybudování pro klienty podnětného a funkčního prostředí
l)        rozšíření informovanosti odborné i široké veřejnosti o možnostech i potřebách seniorů a osob zdravotně postižených

Zásady poskytování sociální služby:

a)    Služba je smluvním vztahem mezi klientem služby a jejím                               poskytovatelem, který je poskytován na základě smlouvy. V této                           smlouvě je specifikováno mimo jiné způsob a rozsah poskytovaných             služeb

b)    Služba je poskytována tak, aby respektovala práva a svobody                           klienta a zachovávala jeho lidskou důstojnost.

c)    Služba je poskytována takovou formou a v takovém rozsahu, aby                   klienta motivovala k dalšímu rozvoji jeho schopností a dovedností, tak               aby byl zachován co nejvyšší stupeň samostatnosti a nezávislosti                         klienta.

d)    Individuální přístup ke klientům a poskytování služby dle osobních             potřeb.

e)    Při poskytování služby se klade důraz na udržování a posilování             přirozených vztahů a kontaktů mimo službu (rodina, přátele atd.) a             využívání dalších služeb v rámci běžného života.

f)    Služba je poskytována takovou formou, aby klientovi vytvářela             podporu pro samostatné rozhodování a řešení krizových situací.

g)    Spolek má zpracován systém zajišťující zvyšování kvality             poskytované služby.

Plánovaná provozní doba:

Celou verzi popisu realizace naší služby si můžete stáhnout zde: Popis_realizace_sluzby.docx (18254)